Mechanické návěstidlo dvouramenné s LED osvětlením

8957.jpg
Kód
8957a
Dostupnost
Skladem
Naše cena s DPH
1 898,00 Kč/ks
Naše cena bez DPH
1 569,00 Kč/ks
ks

Produkt patří do kategorie:

Popis

Mechanické návěstidlo dvouramenné​ ruční s LED osvětlením

Stavebnice mechanického návěstidla dvouramenného s ručním ovládáním polohy návěsti. Ovládání návěstidla se děje pomocí drátovodů a ručně ovládaných stavěcích pák. Před lampou jsou umístěny barevné clonky, které jsou osvětlené pomocí LED diody a baterií, nebo lze napojit na centrální rozvod odpovídajícího napětí.

Toto návěstidlo ve správě

Stavebnice obsahuje:
-lakované díly pro stavbu
-kompletní drátovody
-spojovací materiál
-barevné clony
-návod na stavbu
-barevné samolepky
-LED dioda s potřebnou kabeláží
-držák baterie


Potřebné nářadí:
-plochý šroubovák
-malé kleště
-barva nebo fix pro dobarvení terčíků 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mechanické návěstidlo je návěstidlo, které má jednu nebo více pohyblivých částí. Změnou polohy této části se mění návěst, kterou návěstidlo dává. Ovládání návěstidla se děje obvykle pomocí drátovodů a ručně ovládaných stavěcích pák, ale například v Německu je rozšířené i poloautomatické ovládání – po průjezdu vlaku se návěstidlo samočinně elektricky přestaví do polohy zakazující jízdu.

Mechanická návěstidla v drážní a silniční dopravě byla inspirována dorozumívacími systémy v námořní dopravě pomocí vlajek a paží. Jednoduché ramenové návěstidlo se na železnici používalo už od poloviny 19. století. Modernější mechanická návěstidla vznikla v 80. letech 19. století. Od počátku byla ovládána drátovody, pro noční provoz byla také vybavována osvětlením. Původní návěstidla měla lampy na řepkový olej, později nastoupil petrolejsvítiplyn a dnes se užívá téměř výhradně elektřina, ačkoli ještě v prvním desetiletí 21. století byla mechanická návěstidla v několika železničních stanicích v České republice osvětlována petrolejovými lampami. Olejové a petrolejové lampy se vytahovaly k ramenům na pomocném lanku přes kladku. Před lampou jsou umístěny skleněné barevné clonky, pohybující se společně s pohyblivou částí návěstidla (ramenem či terčem), čímž je zajištěno svícení noční návěsti příslušné barvy. Některá mechanická návěstidla byla později vybavena reflexním materiálem a osvětlovat je není třeba. Většina mechanických návěstidel na železničních tratích byla nahrazena světelnými návěstidly.

Z roku 1868 je doloženo použití primitivního mechanického semaforu v silniční dopravě na londýnských křižovatkách – semafor měl tvar kříže napodobujícího lidskou postavu s rozpaženýma rukama („stůj“) s možností svěsit obě paže („volno“).[1] V silniční dopravě byly mechanické semafory rovněž nahrazeny světelnými signalizačními zařízeními

Parametry

Soubory ke stažení

Odkazy a videa

Komentáře

Hodnocení

Články